Bloomea

Opis

Poznaj nowy zabieg odmładzający na twarz, szyję i dekolt. Rewelacyjna Bloomea daje podobne efekty jak resurfacing laserowy! Jest przy tym całkowicie bezbolesna, bezpieczna dla każdego rodzaju skóry i można ją stosować cały rok.

Modeling skóry za pomocą urządzenia Bloomea® to innowacyjny, bezbolesny zabieg na twarz szyję i dekolt, dający efekt porównywalny z resurfacingiem laserowym. Zabieg wywodzi się ze środowiska francuskich chirurgów plastycznych. Technologia TRIO M.M.L, którą wykorzystuje aparat Bloomea®, była przez nich wykorzystywana w rekonwalescencji pooperacyjnej w celu przyśpieszenia leczenia blizn i rozstępów. Z czasem odkryto, że efekty działania tej technologii są tak spektakularne, że może z powodzeniem stanowić zabieg sam w sobie. I tak Bloomea® trafiła w ręce kosmetologów. Wielokrotnie nagradzana na rynku międzynarodowym za innowacyjność i skuteczność, jest aktualnie jedną z najciekawszych propozycji w zakresie kompleksowego odmładzania twarzy.

Przeznaczenie

Zabieg jest polecany do pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu w celu kompleksowego odmłodzenia skóry: wymodelowania owalu twarzy, zredukowania zmarszczek, blizn lub przebarwień, zagęszczenia skóry oraz jej bardzo mocnego nawilżenia i dotlenienia.
Zabieg można bezpiecznie wykonywać na każdego rodzaju skórze, w tym mocno przesuszonej, bardzo cienkiej lub naczyniowej. Można go również łączyć z kwasami, falą radiową czy laseroterapią. Zabiegi aparatem Bloomea® mogą być wykonywane przez cały rok.

Przeznaczenie

Zabieg aparatem Bloomea® składa się z trzech etapów:

 

01.

Makroeksfoliacja

Zabieg rozpoczyna się złuszczaniem skóry za pomocą specjalnego tipa złuszczającego. Najpierw kosmetolog dobiera jego rodzaj do potrzeb zabiegu i skóry pacjenta, a następnie otwiera hermetycznie zapakowany tip i umieszcza go w głowicy zabiegowej. Dzięki zróżnicowanemu ziarnicowaniu oraz różnym technikom operowania głowicą, można przeprowadzić makroeksfoliację na dowolnym poziomie: od delikatnego peelingu począwszy, a na efekcie resurfacingu laserowego skończywszy. Oczyszczona z warstwy rogowej skóra jest gotowa do przyjęcia bogatego w składniki aktywne koktajlu Bloomea®

 

02.

Mikrowibracja

W drugim etapie zabiegu tip złuszczający w głowicy urządzenia zostaje zastąpiony tipem do wewnątrztkankowej aplikacji preparatu odżywczego. Jest to kremowy koktajl Bloomea®, bogaty w cenne składniki aktywne: kwas hialuronowy, elastynę i kolagen. Kilka jego kropel nakłada się na skórę pacjenta, a następnie rozprowadza głowicą, wprowadzoną w drgania oscylacyjne o wysokiej częstotliwości. Mikrodrgania delikatnie stymulują skórę do pracy, co sprzyja otwieraniu się kanalików pozwalających dotrzeć z substancjami odżywczymi nawet do poziomu skóry właściwej. Jednocześnie urządzenie emituje wiązkę światła laserowego, inicjując trzecią fazę zabiegu –

03.

Luminoterapia

Trzeci etap zabiegu przebiega równocześnie z drugim. Emitowana jest wiązka światła w bliskiej podczerwieni (633nm). Udowodniono, że fala o tej długości skutecznie dociera do warstwy kolagenowej skóry, gdzie dynamicznie przyspiesza jej regenerację. Dzięki luminoterapii odbudowują się łańcuchy kolagenowe, następuje namnażanie elastyny i fibroblastów.

W przypadku zabiegów leczniczych lub mających dać efekt resurfacingu laserowego stosujemy na koniec maskę biocellulozową, bogatą w kwas hialuronowy, aloes i elastynę.

Przez cały czas trwania serii zabiegowej zaleca się stosowanie w domu kremowego koktajlu Bloomea® na bazie kwasu HA.

Efekty

Efektem zabiegu jest bardziej napięta, ujędrniona i wygładzona skóra. Dzięki jej silnemu nawilżeniu i dotlenieniu poprawia się koloryt i struktura skóry. Serią kilku zabiegów aparatem Bloomea® można wymodelować owal twarzy oraz trwale odmłodzić skórę dzięki regeneracji kolagenu i elastyny. Potwierdzają to badania porównawcze przeprowadzone przed kuracją oraz po serii czterech zabiegów. Wykazały one namnożenie elastyny aż o 20% w stosunku do fazy wyjściowej, co jest efektem porównywalnym do zabiegów resurfacingu laserowego. Jednocześnie zaobserwowano znaczne wygładzenie wierzchniej (rogowej) warstwy skóry, dzięki czemu jest ona bardziej miękka w dotyku, promienna i zdecydowanie rozjaśniona.

Przeciwwskazania

  • zakażenia wirusowe, grzybicze i bakteryjne skóry
  • trądzik krostkowy i ropowiczy
  • nadżerki
  • nowotwory skóry i znamiona
  • naczyniaki jamiste
  • terapia przeciwtrądzikowa Izotekiem, Roaccutanem (wskazana min.3 miesięczna
    przerwa)